W ramach prowadzonych Grup Integracyjnych wspieramy rozwój dzieci z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi. Dzieci otoczone są opieką i kompleksową terapią  kadry specjalistów, umiejętnie włączając je w  życie i środowisko przedszkola oraz grupę rówieśników.

0 zł dzieci z potrzebami kształcenia specjalnego (orzeczenie)
  14 zł dzienna stawka żywieniowa

Europejski Program Integracyjno-Edukacyjny

- pełna Opieka Specjalistów zgodnie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia

- wszystkie rodzaje terapii: psychologiczna, logopedyczna, sensoryczna…
- integracja poprzez sport i muzykę
- Indywidualne Programy Terapeutyczne zgodnie z orzeczeniem
- Europejskie Programy Integracyjne

Grupy Integracyjne

Nasza placówka ma bardzo kameralny charakter. W ramach Europejskiego Programu Integracyjnego  możemy przyjąć maksymalnie 4-5 dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Realizacja Programu odbywa się w małych 10 osobowych Grupach, w każdej Grupie maksymalnie 2 dzieci.

Indywidualny Program Terapeutyczny

Dla każdego dziecka  pod kierownictwem Dyrektora placówki  opracowują Indywidualny Program Terapeutyczny (IPET), w pełni zgodny z zaleceniami opinii lub orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Specjalistyczne Zajęcia Terapeutyczne

W ramach IPET w czasie pobytu dziecka w przedszkolu lub przy  współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną realizujemy  specjalistyczne zajęcia terapeutyczne:

- zajęcia z elementami socjoterapii
- zajęcia rewalidacyjne
- zajęcia rehabilitacyjne
- terapia pedagogiczna
- terapia ręki
- muzykoterapię
- zajęcia relaksacyjne w
Jaskini Solnej

Cele i Efekty

Prowadzone Grupy Integracyjne odpowiadają na najbardziej zróżnicowane indywidualne potrzeby Dzieci. Dostrzegając indywidualne potrzeby Dziecka przyjmujemy różne metody, style i tempo pracy.

Efekty i skuteczność naszych działań zapewnia właściwy program, organizacja pracy  dydaktyczno-wychowawczej oraz wielokierunkowa stymulacja rozwoju prowadzona przez kadrę pedagogów i terapeutów.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny: 0 500 001 585 lub
e-mail. Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu naszą placówkę, przedstawi oferowane przez nas świadczenia, omówi bezpłatny proces adaptacji dziecka.

Tutaj możecie Państwo pobrać i wypełnić Kartę Zgłoszenie, która będzie niezbędna w procesie rekrutacji.

Klub Misia Bo
Językowe Przedszkole Integracyjne